Alt Çene Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Alt çenenin implantlarla iyileştirilmesi iki fazda gerçekleştirilir. ılk faz, implantların bir operasyonla yerleştirilmesidir. Bu implantlar için daha kısa sürebilmekle beraber diş etlerinin altında birkaç ay bekletilerek kemiğin bunlara iyice kaynaşması beklenir. Bu sürenin sonunda ikinci faz başlar. ımplantlar açığa çıkartılır ve yeni dişler yapılır.

İmplantın operasyonla yerleştirilmesi sırasında lokal anestezi yapılır veya azot oksit sakinleştirici olarak verilebilir. Daha sonra ağzınız hissizleştirilir.

Diş eti içinde bir kesik açılır ve implantın yerleştirilmesi için bir delik oluşturulur. ımplant bu deliğe sıkıca oturtulduktan sonra diş etleri kapatılır ve üzerine bir iki dikiş atılır. Geçecek birkaç ay içinde implant kemiğe sağlam bir şekilde kaynar.

İkinci fazda yine bir operasyonla implant açığa çıkarılır. Diş etlerinde yine bir kesik ile yapılan bu açığa çıkartmadan sonra implantı diş eti çizgisinin üzerine çıkartmak için üzerine küçük bir parça konur.

Daha sonra diş hekiminiz yeni dişlerinizi oluşturmak için bir seri tedavi randevusu başlatır. Herkes için uygulamalarda farklı adımlar olsa da genellikle bu randevular serisinde ağzınızın izleri, ölçüleri oluşturulur. Bu ölçüler kullanılarak ağzınızın tam bir modeli oluşturulur ve en uygun hale getirilir. Son aşama dişlerin yerleştirilmesidir.

İmplantların başarılı olması, sizin evde göstereceğiniz özene ve düzenli kontroller ve temizlemeler yaptırmanıza bağlıdır.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.