Bir Köprüye İhtiyacım Var mı?

Bir diş kaybedildiğinde bunun yerine bir köprü takılması, tüm ağzı etkileyecek problemlerin oluşturabileceği bir zincirleme reaksiyonun başlamasını engelleyebilir.

Başka şeyler gibi dişler de destek için birbirine gereksinim duyar. Bir diş eksildiğinde

boşluğun yanındaki dişler üzerindeki ısırma kuvveti değişir ve bu dişlerde kayma başlar. Bir diş çiğneme sırasında bir karşı diş bulamazsa, yerinden dışa doğru çıkmaya başlar. Ve netice olarak dişi kaybedebilirsiniz.

Isırmanızın şekli değiştikçe yiyecekleri çiğnemeniz zorlaşmaya başlar. Bu çene ekleminin hasarlanması,TMJ’ye neden olabilir.

Yerinden kaymış dişleri temizlemek daha zordur. Zararlı plaklar ve tartar bu ulaşılması zor yerlerde toplanır ve bu da çürüme, diş eti hastalıkları ve kalıcı diş kaybı ile sonuçlanabilir.

Diğer köprüler gibi dişteki köprüler de yerinde durmak için destek amaçlı olarak yandaki destek olacak dişleri kullanır. Köprüler, dişlerinize en uygun biçimde yerleşecek şekilde diş laboratuarında size özel hazırlanır.

Kaybedilmiş bir diş gerçekten de bir kişinin gülüşünü değiştirir ama köprü, gülüşünüzü geri kazanmak için iyi bir yoldur.

(Visited 14 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.