Çocugumun Dişindeki Çürükler Birden Bire Nasıl Ortaya Çıkar?

Oğlum hiç şeker yemez ama dişlerinde bu kadar çok çürük nasıl olabilir? Diğer çocuklarımda çürükler hiç olmadı. Neden bizim ufaklıkta altı tane var?

Oğlum hiç şeker yemez. Dişlerinde bu kadar çok oyuk nasıl olabilir?


Ekmekte, patates ve hatta sütte, beyaz şekerin oluşturduğu çürükleri oluşturacak gizli şeker mevcuttur. Örneğin meyve konsantreleri ve kuru üzüm, normal içeceklerden çok daha uzun süre diş yüzeyine yapışık kalabilir. Biberondaki içecekler ve hatta süt bile , eğer bebeğin ağzında uzun süre tutmasına izin verilirse çürümeye neden olabilir.

Eğer bebeğiniz meme emiyorsa, üst süt dişleri şekerleri ile uzun süreler bu türden maddelre maruz kalıcaktır. Bu türden şekerler ağız bakterileri için yiyecek mekanı demektir ve bu erken diş çürümesine neden olabilir. Bu durumdan, onun dişlerini her beslenmeden sonra silerek ya da bir bebek diş fırçası ile temizleyerek kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için bir bez, pamuk ya da pamuk topu kullanın.

Diğer çocuklarımda olmadı amam Sezen de nasıl altı tane olabilir?

Şu konulari araştırın? Sezen,in ağız hijyeni nasıl?. Dişlerini ne sıklıkla fırçaladığını ve diş ipiyle temizlediğini gözleyin.

Dişlerinin birbirine daha yakın olması ve yemeklerin de bunların arasında hapsolarak çürümeye neden olması olabilir. Ya da diğer kardeşlerinden daha fazla şekerli ilaç kullanılmaktadır.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.