Çocuğunuzu Diş Hekimi İle Tanıştırmanız İçin Faydalı Bilgiler

Bebeğinizin diş hekimine ilk defa gidişinden önce ne olacağını bilmesinde yarar vardır. Bu deneyimi tanıtmak için resimli bir kitap işe yarayabilir. 

Bebeğinizi diş hekimi muayenehanesine alıştırmanın bir başka iyi yolu da kendiniz için ya da diğer kardeşleri için muayenehaneye giderken onu da bir ya da iki kere yanınızda götürmektir. Bu yolla, kendisi için gitme zamanı geldiğinde ne ile karşılaşacağını öngörebilir olacaktır. Ve çocuklar için öngörmek demek rahat olmakla eşdeğerdir.

İlk diş hekimi ziyareti esas olarak “seni tanımaya çalışıyorum” türü bir eğlence şeklinde olmalıdır. Diş hekimi sakin olmalı ve çocuğunuza arkadaşça yaklaşmalı ve ağzını, diş etlerini ve dişlerini detaylı olarak incelemelidir. Diş hekimi ya da yardımcısı bebeğinizin dişlerini gayet yumuşak bir şekilde temizleyip, çocuğa uygun bir yaklaşımla diş fırçalamanın doğru yolunu gösterebilir.

Bu ilk ziyarette bebeğinizle ilgili sağlık bilgilerini yanınızda götürmeyi unutmayın. Ve gerekirse koltuğa onu kucağınıza alarak oturmaya da hazır olmalun çünkü bu ona kendini rahat hissettirecektir. Diş hekimi ziyareti en başından başlayarak olumlu bir deneyim olmalıdır.

https://www.agizsagligi.com/cocuk-dis-fircalari
(Visited 13 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.