Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
 

  Köprü Protezler

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
206-Content
Tek Seansta Proztez Tedavileri – CAD/CAM

Kuronlar ve kaplamaların yapıldığı geleneksel metotlarda bir seri seans yapılır ve nihai diş laboratuarında(diş teknisyenleri tarafından) tamamlanırdı. Bugün CAD/CAM’in kullanımı ile diş hekimi tüm bunları muayenehanesinde yapmakta ve tek bir seansta yerine yerleştirmektedir.

Diş hekimliğinde CAD/CAM uygulamalarında ilk adım dişin hazırlanmasıdır. İkinci aşama dişin birebir üç boyutlu ölçüsünü çıkarmaktır. Ancak bu diş üzerine yumuşak bir malzeme koyup kalıbını alarak değil, özel bir kamera ile resmini alarak yapılmaktadır. Bu resimden alınan dişin tam boyutları bilgisayara gönderilir.

Daha sonra yapılacak protez bilgisayar yardımı ile tasarlanır ve diş hekiminiz dişinizin rengine uygun bir malzeme seçer. Malzeme daha sonra minyatür bir freze makinesine konur. Birkaç dakika içinde dişinize uygun bir yapı ortaya çıkmıştır.

Son olarak bu yeni yapı ağızınızda test edilir, rengi ayarlanır ve yapıştırılır. Birkaç ısırma ve uyum denemesi yaptıktan sonra yeni proteziniz  tamamlanmıştır – hem de sadece bir seansta.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler - Devamı...
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 

 
 
 

 
hermes replica birkin, celine handbags, replica louis vuitton bags, outlet canada goose, canada goose outlet toronto factory Canada Goose coats toronto Canada Goose red jacket louis vuitton wallets azaadsource.com replica prada Newest Canada Goose moncler ski prix birkin bag sale celine handbags prada handbags cheap canada goose parka cheap celine handbags online canada goose vest outlet prada outlet birkin bag sale