Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
 

  Tedavi Sonrası Bilgileri

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
213-Content
Diş Ağrısı...Olası Sebepleri?

Sürekli Zonklama, Çiğneme sırasında Ağrı, Rutin Diş Bakımı Sonrası, Yirmi Yaş Dişi....

Sürekli Zonklama

Diş ağrısının iki temel kaynağı vardır: dişin içindeki sinir (kökün içinde) ve dişi çevreleyen doku. Eğer bunlardan birisi hasarlanmışsa, tahriş olmuşsa ya da iltihaplanmışsa sürekli zonklama ortaya çıkabilir. Çekirdeğin hasarlanması ya da enfeksiyonu bir oyuktan, dişe darbeden, travmatik ısırma kuvvetlerinden ya da bilinmeyen bir nedenden olabilir.

Tedavisi

Eğer dişin kök kısmı geri dönülmez bir şekilde hasar almışsa ya da enfekte olmuşsa, ağrıyı durdurmak için kanal tedavisi ve/ya antibiyotik gerekebilir.


Çiğneme sırasında ağrı

Çiğneme sırasındaki ağrının en sık görülen nedenleri çatlamış bir diş ya da dolgu, dişi saran dokunun iltihaplanmasına neden olan kötü bir ısırma veya diş kökünde yer alan enfeksiyon ya da hasar almasıdır.

Tedavisi

Diş hekiminizin koyacağı teşhisten yeni bir dolgu ya da kuron, kanal tedavisi ya da periodontal terapi problemi çözebilir.

Rutin Diş Tedavileri Sonrası

Rutin diş bakımı sonrasında, özellikle de anestezi sonrasında rahatsızlık duymak sık görülen bir durumdur. Ancak rutin diş tedavisinden sonra zonklama şeklindeki ağrı normal değildir.

Tedavisi

Diş hekiminize başvurun; gerçek sorunu tesbit edebilir ve çözümüne yönelik tavsiyeler ile daha kuvvetli ilaçlar önerebilir.

Yirmi Yaş Dişleri

Yirmi yaş dişleri ağızda on haneli yaşların sonuna doğru(15-25) görülür. Bu dişler çıkmaya başladıklarında yemekler dişin etrafında toplanarak bu dişin etrafındaki diş etlerinin enfekte olmasına neden olabilir. Bu durum en sık görülen acil diş sorunlarından biridir.

Tedavisi

Derhal diş hekiminize görünün. Her ne kadar uzun vadeli çözüm yirmi yaş dişinin çekilmesiyse de, kısa vadede bu alanın temizlenmesi ve uygun antibiyotiklerin kullanılması ağrıyı giderebilir.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler - Devamı...
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 

 
 
 

 
hermes replica birkin, celine handbags, replica louis vuitton bags, outlet canada goose, canada goose outlet toronto factory Canada Goose coats toronto Canada Goose red jacket louis vuitton wallets azaadsource.com replica prada Newest Canada Goose moncler ski prix birkin bag sale celine handbags prada handbags cheap canada goose parka cheap celine handbags online canada goose vest outlet prada outlet birkin bag sale