Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
buy levitra online" target=_blank>
 

  Tedavi Sonrası Bilgileri

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
213-Content
Diş Ağrısı...Olası Sebepleri?

Gingivit, diş eti hastalığının en erken ve en sık görülen aşamasıdır. Genellikle bununla ilgili bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmezsiniz; aslında yetişkinlerin yüzde 75’ine varan bir oranda gingivit vardır ve pek çoğu bunun farkında bile değildir.

Büyük şanstır ki gingivit’in etkileri geçirilebilir etkilerdir ancak eğer tedavi edilmezse durum böyle olmaz. Gingivit, çok daha ciddi bir sorun olan ve geri dönülmez kemik kaybı ve nihai olarak da diş kaybına neden olan periodontal hastalığını giriş kapısı gibidir.

Her ne kadar pek çok insan gingivitli olduklarını bilmeseler de uyarı sinyalleri diş etleri ile dişlerin birleştiği yerde kırmızılık, şiş diş etleri, fırçalama ve diş eti kullanımında kanama ve geçmeyen ağız kokusudur.

Periodontal hastalık ve gingivit’in ana nedeni, dişlerinizin üzerinde sürekli olarak oluşan yemek ve bakterilerin oluşturduğu yapışkan bir film olan plak birikmesidir. Plakları her gün temizlemelisiniz çünkü temizlemezseniz bunlar gelişip mineralleşir ve tartara dönüşürler. Bakteriler toksin üretir ve vücudunuzun bunlara tepkileri ile birleştiğindedir ki toksinler dişlerinizin etrafındaki kemikleri yok ederler. Kemik bir kez kaybedildiğinde hiçbir zaman yeniden büyümez.

Kemik kaybı fazla olursa dişe çok az destek kalır. Gevşekleşirler ve çekilmeleri gerekir. Bu nedenledir ki gingivite, gelişip geri dönülmez hasar meydana getirmeden erken müdahale edilmelidir.

Eğer gingivitiniz olduğunu tespit edilirse, plakların dişlerden temizlenmesini içeren profesyonel bir temizleme tedavisi uygulanır. Ayrıca etkin, tutarlı bir evde temizleme yöntemi önerilir ve diş hekimizi düzenli olarak ziyaret etmeniz istenir.

Bazı durumlarda ekstra bir özen gerekebilir; plakların yerini ortaya çıkarmak için özel çözelti kullanımı, düzgün diş ipi kullanımının uygulanması ve buna ek olarak normal ya da elektrikli diş fırçası kullanımı ve yok edici bakterileri öldürmeye yardım etmek için anti bakteriyel bir ağız sıvısı kullanımı gibi.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
buy levitra online" target=_blank>
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Estetik Diş Hekimliği Yardımıyla Hem Sağlıklı Hem de Genç Görünün
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 
buy levitra online" target=_blank>

www.dis-hekimi.org