Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
 

  Kök ve Kanal tedavisi

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
278-Content
Periodontal Hastalıklar ve Çenede Kemik Kaybı...

Bir periodontal hastalık nedeni ile kemik kaybettiğinizde dişlerinizdeki plakları temizlemek için yeni araç ve teknikler kullanılmasının iki nedeni vardır.

İlki, sağlıklı bir ağızda diş ile dişetleri arasındaki boşluk (sulcus olarak bilinir) normal olarak iki ila üç milimetre derinliktedir. Ve bu da, bir diş fırçası ve diş ipiyle etkin olarak temizleme yapabileceğiniz yerdir. Ama periodontal bir hastalıkla birlikte bu boşluklar derinleşir ve üç milimetreden daha aşağı iner ve buna da cep denir. Cepler plaklar ve bakteriler için saklanma yerleri olarak bilinir.

Periodontal hastalılarda ikinci problem de köklerin şekliyle ilgilidir. Periodontal hastalık olmadığında kemik düzeyi yüksektir ve diş etleri dişin boynuna sıkıca sarılmıştır. Diş ipini bu yüzeye sararak plakları dişten temizleme işini detaylı biçimde yapabilirsiniz.

Periodontal hastalıktaysa bu bağlantı kayar ve kemiği kaybedersiniz. Artık sadece kök yüzeyleri kalmıştır ve girintilidirler. Diş ipi bu girintilerin üstünde gerilir ve içeride gizlenen plakları temizleyemezsiniz.

Köklerin kenarlarındaki üç milimetrenin sonrasında bulunan girintileri iyice temizlemek için özel aletler gereklidir. Her bir alet ağzınızın değişik alanları için kullanılır.

Diş hekiminiz bu özel aletleri kullanarak size uygun bir plak temizleme programı uygulayacaktır.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler - Devamı...
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 

 
 
 

 
hermes replica birkin, celine handbags, replica louis vuitton bags, outlet canada goose, canada goose outlet toronto factory Canada Goose coats toronto Canada Goose red jacket louis vuitton wallets azaadsource.com replica prada Newest Canada Goose moncler ski prix birkin bag sale celine handbags prada handbags cheap canada goose parka cheap celine handbags online canada goose vest outlet prada outlet birkin bag sale