Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
buy levitra online" target=_blank>
 

  Diş Çekimi

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
295-Content
Diş Çekiminin Aşamaları...

Dişlerinizin pek çoğu sallanıyor ya da ağrıyorsa, onları kurtarmak için çok geç olabilir. Pek çok durumda sallanan ya da ağrıyan dişler, ilerlemiş diş eti hastalığından kaynaklanmaktadır. Diş eti hastalığı kemik kaybına neden olur; zamanında durdurulmazsa dişler için o kadar az destek kalır ki çekilmeleri gerekir.

Enfeksiyonu gidermek ve ağız sağlığını geri kazanmak için dişleri çekip yerine protez takmak en iyi yol olabilir.

Protez yapma işlemine başlamak için önce ağzınızın bir ölçüsü çıkarlır. Bu ölçü kullanarak ağzınızın modellerini oluşturulur ve protez de bu modeller üzerinde hazırlanır. Yeni dişlerinizin rengini ve şeklini seçmek için diş hekiminizle birlikte karar verirsiniz. Protez hazır olduğunda ağzınızı tamamen hissizleştirilir ve problemli dişleriniz çekilir. Problemli dişleri kurtarmak en iyi çözüm olmasına rağmen bazen kurtarılamazlar. Dişleriniz çekildikten hemen sonra da protezinizi takılır.

Eğer çekimden hemen sonra protezlerinizi kullanmaya başladıysanız ilk yirmidört saat yeni proteziniz sıkı olabilir çünkü diş etleriniz şiştir. Kemik takip eden altı ile dokuz ay arasında iyileşince diş etleriniz toparlanır ve protezinizde gevşeme hissedersiniz. Bu olduğunda, geçici bir restorasyon malzemesi kullanılarak protezin gevşekliği giderilir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra ya yeni bir nihai protez hazırlanır ya da ilk kullandığınız protezinizi ağzınıza uygun hale getirilmesi için laboratuara gönderilir.

Ağzınızın sağlığı için. Yeni protez ayarları sırasında bazı geçici problemler olması doğaldır. Öncelikle çiğneme sırasında protez oynayabilir. Ayrıca ağzınızda tükürük artışı hissedebilirsiniz. Protez ağzınızda doluluk hissi ve kusma hissine neden olabilir. Dilde doluluk hissedilebilir ve konuşma sıkıntısı yaşanabilir. Ama merak etmeyin; yeni protezinize alıştıkça bu problemler ortadan kalkacaktır.

Yeni bir şey öğrenmede olduğu gibi yeni protezinizle yemek yerken de gariplik hissedebilirsiniz. Ancak zamanla ve deneme ile kendi ayarlarınızı yaparsınız. Kimse dişlerini kaybetmek istemez ama enfekte olduklarında bunları almak ve bir protez taktırmak sağlığınızı, gülüşünüzü ve güveninizi artırabilir.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
buy levitra online" target=_blank>
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Estetik Diş Hekimliği Yardımıyla Hem Sağlıklı Hem de Genç Görünün
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 
buy levitra online" target=_blank>

www.dis-hekimi.org