Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
 

  Diş Eti Hastalıkları

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
339-Content
Flap Operasyonu

Flap operasyonu – diğer adı ile cep derinliği azaltma işlemi – ölçekleme ve kök yüzeyi temizliği yaptıktan sonra dahi diş etlerinizde enfeksiyon cepleri kalmışsa gereklidir. Bu işlem mevcut ve kalan plak ve bakterileri temizleyecek, ceplerin ebadını küçültecek ve dişlerinizi plaksız tutmanızı kolaylaştıracaktır.

Sağlıklı bir ağızda diş etleri ve kemik dokusu dişinizin “boynu”nun etrafına sıkıca sarılmıştır. Ancak periodontal hastalığın var olması durumunda bu doku hasar görür ve dişlerden ayrılır ve içinde bakterilerin geliştiği cepler yaratır. Eğer gelişmesine izin verilirse enfeksiyon kalıcı diş ve doku kaybına neden olur ve dişinizi kaybedersiniz.

Size flap ameliyatı öneririz çünkü diş etlerinizde bazı derin cepler kalmıştır ve bu da plakları dişlerinizden temizlemenize engel olur. Önce, etkilenmiş alanın tam olarak hissizleştiğinden emin oluruz. Daha sonra diş etlerini keser ve diş eti dokusunun flapını yavaşça geriye kıvırırız ve böylece cepler ve dişlerin kökleri açığa çıkar. Bu noktada enfekte olmuş diş eti dokusu, plaklar ve tartar temizlenecektir.

Daha sonra bu alanı, kemik üzerindeki girinti çıkıntılardan kurtulmak için düzleştiririz. Ayrıca diş eti çizgisini de cepleri engelleyecek biçimde ayarları ve böylece siz de dişlerinizi plaklardan daha rahat temizlersiniz.

İşlem tamamlandığında flapları kapatır ve birkaç dikiş atarız. Kirlenmeyi engellemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için bu alanı koruyucu bir malzeme ile kapatabiliriz. Bir hafta kadar sonra sizi iyileşmeyi kontrol etmek ve dikişleri almak için çağırırız.

Periodontal flap ameliyatı, iyi bir oral bakımla da birleştiğinde doğal dişlerinizi ömür boyu korumanıza yardımcı olabilir.

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler - Devamı...
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 

 
 
 

 
hermes replica birkin, celine handbags, replica louis vuitton bags, outlet canada goose, canada goose outlet toronto factory Canada Goose coats toronto Canada Goose red jacket louis vuitton wallets azaadsource.com replica prada Newest Canada Goose moncler ski prix birkin bag sale celine handbags prada handbags cheap canada goose parka cheap celine handbags online canada goose vest outlet prada outlet birkin bag sale