Diş Hassasiyeti Ne Zaman Ciddi Bir Problem Haline Gelir?

Eğer diş hassasiyeti dişlerinizi fırçalarken ya da diş ipiyle temizlerken hassas alanlardan kaçınmanıza neden oluyorsa ya da bu hassasiyet nedeniyle düzgün yiyemiyorsanız, tedaviye gereksiniminiz var demektir. Dişlerinizi iyi bir şekilde temizleyememeniz çürümeye ve diş eti hastalıklarına neden olabilir ve plak oluşması dişinizin daha da hassaslaşması sonucunu getirir.

İyi haber? Tedavisi mümkündür.

Neyse ki hassas dişler için tedavi mümkündür. Önce hassasiyetin neden kaynaklandığını tespit ediyoruz ve daha sonra sizin için en uygun tedaviyi belirliyoruz. Seçenekler arasında şunlar vardır:

*  Hassas dişler için formüle edilmiş diş macunları kullanmak. Bunlara “hassasiyet giderici diş macunları” denir. Rahatsız edici hislerin diş yüzeyinden sinirlere gitmesini engelleyecek biçimde işlev görürler. Bu ürünlerin olumsuz yanı, bir süre kullanmadan etki etmemeleridir ve bu sebeple acil rahatlama getiremezler.

*  Florid uygulamak, dişinizin hasarlı mine kısmına yapışarak bunun remineralize olmasına ve güçlenmesine geçici yardımcı olur ve rahatsızlık azalır. Ancak son yıllarda Dişin Doğal Bileşimini Geri Kazandırma özelliği olan Patentli PrevDent Ürünleri nano-Hidroksiapatit ve Ksilitol içeren benzersiz bir karışıma sahiptir. Nano-Hidroksiapatit parçacıkları dentin ve minenin inşa edildiği minerallerin birebir aynısıdır. Hassiyet giderici etkisi yanında doğal mineral katkısı ile beyazlatıcı etki yaratır.

*  Diş hekiminiz açıktaki yüzeyleri bir koruyucu ya da reçine ile kaplayarak rahatsızlığı minimize edebilir.

Hassas dişler kolay ve ucuz tedavilerle iyileşebilir ancak eğer ihmal ederseniz katlanacağınız sonuçlar o kadar kolay ve ucuz olmayacaktır. Eğer diş hassasiyeti probleminiz varsa, bir değerlendirme yapmak üzere bizi ziyaret etmelisiniz.

https://www.agizsagligi.com/desensident-hassas-disler-icin-bakim-seti
https://www.agizsagligi.com/prevdent-dis-macunu-cocuk-ve-yetiskin-2-yas-80ml
(Visited 20 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.