Diş Tedavisi Acısız Olabilir mi?

Diş hekimine gitme konusunda gergin misiniz? İşte size iyi haber: Modern diş hekimliği acısız olabilir! Ancak sizin ve diş hekiminizin acı kontrolü konusunda aynı anlayışta olduğunuzdan emin olmanız için atılması gereken bazı adımlar var. Diş hekiminizle bu konuyu tartışarak, huzursuzluğunuzu ortadan kaldıracak pek çok değişik acı giderici metot ve ilaçlardan birini seçebilirsiniz.

Öncelikle diş hekiminizden, onun acı kontrolü konusundaki görüşlerini öğrenmeniz çok önemlidir. Muayenehanedeyken her ne sebeple olursa olsun acıya dayanmanız beklenemez. Eğer diş hekiminiz bunun aksini söylüyorsa, başka bir diş hekimine gitmeyi düşünmelisiniz.

Bu ilk randevuda sürecin detaylı bir tanımını isteyin ki neler yapılacağını anlayabilesiniz. Endişeniz ve acı kontrolü ile ilgili seçeneklerinizi bilmelisiniz; aklınıza gelen soruları sormaktan çekinmeyin. Örneğin, diş hekiminiz lokal anestezi yapmak için en küçük iğneyi mi kullanacak? İşlemler sırasında bir rahatsızlık duyarsanız diş hekiminiz ne yapacak? İşlemler sırasında sizi rahat ettirmek için ne tür metodlar, araçlar ve ilaçlar öneriyor? Ayrıca algılarınıza güvenin. Bir an evvel işlemlere başlamak için acele mi ediyor? Sizin acısız bir deneyim yaşamanız için yeterince gayret göstereceği hissine sahip misiniz? Yoksa “Doktor olan benim ve senin için neyin iyi olduğunu bilirim” türü bir yaklaşım içinde mi?

(Visited 15 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.