Dişlerde Kök Yüzeyi Temizliği Neden Yapılır?

Kök yüzeyinin temizlenmesinin amacı, diş köklerinin yüzeyindeki periodontal enfeksiyon kaynağını plakları, tartarı ve bakteriyel toksinleri temizleyerek elimine etmektir.

Tartar röntgende diş kenarında küçük beyaz parçalar olarak kendini gösterir.

Rutin temizlik, diş eti çizgisinin üzerindeki kısımdaki plakları temizler. Kök yüzeyinin temizlenmesi ile, diş eti çizgisinin altındaki kısımda bulunan plakları temizlenir

Rahatınız için diş hekimi uygulamayı yapacağı alanı hissizleştirir. Daha sonra kök yüzeyleri dikkatlice ve titizlikle, özel aletler kullanılarak temizlenir.

Enfeksiyonun kaynağı temizlendiğinde, diş etleri iyileşmeye başlar. Diş etleri iyileşirken dişlerin etrafına sıkıca sarılırlar.

İyileşme sürecinin başarısı için ev bakımı çok önemlidir. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı diş eti çizgisinin sadece üç milim altına inebildiği için, daha derindeki cepleri temizlemek için daha fazlası gereklidir.

Tedavinizin bir parçası olarak evde yapılması gerekenler konusunda diş hekimi gerekli ürünler ve teknikler konusunda sizi bilgilendirecektir.

Normalde kök yüzeyinin temizlenmesipek çok seans gerektirir. Diş hekiminizin iyileşmeyi takip etmesi ve evdeki temizlik yöntemlerinin kullanımı ile iyileşme kolaylaştırılır.

https://www.agizsagligi.com/dis-fircalari
https://www.agizsagligi.com/dis-ipi
https://www.agizsagligi.com/arayuz-fircasi
(Visited 245 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.