Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?

Doğru diş fırçalama, şu dört şeyi kapsar:

*  yumuşak bir diş fırçası

*  diş macunu

*  doğru fırçalama açısı

*  belli bir fırçalama yöntemi

Yumuşak bir diş fırçası kullanarak günde en az iki kez diş fırçalamak önemlidir. Yumuşak bir diş fırçasının esnek kılları diş etleri üzerinde daha etkindir ve diş eti hastalıklarının başladığı diş eti çizgisinin altındaki plakları temizlemeyi kolaylaştırır.

Florid içermeyen ve floridli bir diş macunu kullanabilirsiniz. Florid, dişlerin dış mine tabakasını sertleştirir alternatif olarak nano-hidroksiapatit içeren florürsüz diş macunları dişleri onararak boşlukların gelişmesini durdurur ve ileride olabilecek boşluklara karşı direnişi de arttırır.

Fırçanın kıllarını diş eti çizgisi boyunca 45 derecelik bir açı ile tutmanız gerekir. Sabit ama yumuşak bir basınç uygulayarak kılların diş eti çizgisinin altına kaymasına izin verin.

Fırçayı iki ya da üç dişin tüm yüzeylerinde aynı zamanda ve dairesel şekilde hareket ettirin. Diş değiştirirken daha önce fırçaladığınız dişi tekrar temizlemekten kaçınmayın. Fırçayı eğik tutun ve ucunu, ön dişlerinizin arkalarını fırçalamak için kullanın.

Fırçalamayı yaparken herhangi bir yolu izleyebilirsiniz ancak dişlerinizin iç tarafları genelde daha az dikkate alındığı için önce üst dişlerin içlerinden başlayıp daha sonra alt dişlerin içlerini fırçalayabilirsiniz. Daha sonra üst dişlerin dışına ve oradan da alt dişlerin dışına geçebilirsiniz. Dişlerinizin önce üst sonra da alt çiğneme yüzeylerini fırçalayın. Dilinizi ve damağınızı yumuşak bir şekilde fırçalayarak fırçalama işini bitirin. Bu, mikropları temizleyecek ve nefesinize taze bir koku verecektir.

https://www.agizsagligi.com/dis-fircalari
https://www.agizsagligi.com/dis-macunu
(Visited 16 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.