Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olur?

Yumuşak bir diş fırçası kullanarak günde en az iki kez diş fırçalamak önemlidir. Yumuşak bir diş fırçası ile diş eti çizgisinin altındaki plakları temizlemek daha kolaydır. Diş eti çizgisinin alt tarafı periodontal hastalıkların başladığı yerdir.

Doğru diş fırçalama, şu dört şeyi kapsar:

*  yumuşak bir diş fırçası

*  diş macunu

*  doğru fırçalama açısı(45 derece)

*  belli bir yol izleyerek fırçalamak.                         

Tercihan florid içermeyen bir diş macunu kullanın. Florid, dişlerin dış mine tabakasını sertleştirir. Florid boşlukların gelişmesini durdurur ve ileride olabilecek çürüklere karşı direnişi de arttırır ancak son zamanlarda tartışmalı şekilde zararlarından da bahsetmektedir. Alternatif teknolojiler ve ürünler mevcut olup floridli diş macunu kullanımı zorunlu olmaktan çıkmıştır.

Fırçayı eğik tutun ve ucunu, ön dişlerinizin arkalarını fırçalamak için kullanın. Fırçalamayı yaparken herhangi bir yolu izleyebilirsiniz ancak dişlerinizin iç tarafları genelde daha az dikkate alındığı için önce üst dişlerin içlerinden başlayıp daha sonra alt dişlerin içlerini fırçalayabilirsiniz.

Daha sonra üst dişlerin dışına ve oradan da alt dişlerin dışına geçebilirsiniz. Önce üst dişlerinizin, sonra da alt dişlerinizin çiğnemekte kullandığınız yüzeylerini fırçalayıp, fırçalama işini dilinizi ve damağınızı hafifçe fırçalayarak bitirebilirsiniz. Bu, mikropları temizleyecek ve nefesinize taze bir koku verecektir.

https://www.agizsagligi.com/dis-macunu
https://www.agizsagligi.com/dis-fircalari
(Visited 11 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.