Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur?

Dişler esas olarak, kalsiyum gibi sert minerallerden oluşmuştur. Dişinizin dış tabakasına çok güçlü bir mikroskopla bakabilseniz, bu tabakanın çivi gibi görünen uzun, dar kristallerden meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu kristallerin ana maddesi hydroxyapatite diye bilinen maddedir. 

Dişin mine tabakasını oluşturan kristal yapı temel olarak kalsiyumdan oluşmuştur ve hidroksiapatit denir. Plaklardaki şekerle beslenen zararlı bakterilerin ürettiği asitler tarafından yok edilen, işte diş minenizin bu kalsiyum bölümüdür. Bu kristal yapılara florid uygulandığında yapı sertleşir ve çürüğe karşı daha dayanıklı hale gelir. Bu sertleşme sürecine “yeniden mineralleşme” denir. 

Dişlerinizi yeniden mineralleşmeye ek olarak florid, plakta bulunan yemek artıklarından faydalanan bakterilerin gelişmesini yavaşlatarak asit oluşumunu düşürür. Ve sık, düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı plakları azalttığından, bakterilerin yiyecek fazla bir şeyi kalmaz.

Bu nedenle çocuğunuzun dişlerine düzenli olarak florid uygulamamız önemlidir. Bu dişleri daha güçlü ve çürüğe karşı daha dayanıklı yapan rahat ve ucuz bir tedavidir.

Ancak yeni teknolojiler ve ürünler artık florürü tek çözüm olmaktan çıkartmıştır. Dişin Doğal Bileşimini Geri Kazandırma özelliği olan Patentli PrevDent Diş Macunu, nano-Hidroksiapatit ve Ksilitol içeren benzersiz bir karışıma sahiptir. Mineyi yeniden yapılandırır, hassasiyetleri giderir ve çok daha düzgün bir yüzey ile parlak beyaz bir gülümseme sağlar. PrevDent Diş Macunu florid içermez!

https://www.agizsagligi.com/prevdent-dis-macunu-cocuk-ve-yetiskin-2-yas-80ml
(Visited 37 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.