İyi bir gülüşü ne belirler?

Gülüşünüzün görünüşü dişlerinizin büyüklüğü ve rengi, yüzünüzün kemik yapısı dudaklarınızın etrafındaki kaslar belirler. Yaşımız ilerledikçe kaslarımızın bir miktarı gevşer ve ne yazık ki gülüşümüzü kontrol eden kaslar, vücudunuzdaki diğer kaslar gibi sarkar. Gülüşünüzün üzerindeki yerçekimi etkisi ile her gün üç dakika gülme kaslarınızı çalıştırarak savaşabilirsiniz. Bunun nasıl olacağını görelim:

* Bir aynanın önüne oturun ve gülün; önce hafif bir gülüşten sonra kulaklara kadar geniş bir sırıtışa.  Her bir “gülme düzeyi”nde, bir sonrakine geçmeden önce on saniye durun.

* Ağzınızı açmadan olabildiği kadar geniş bir şekilde gülün. Başparmağınız ve işaret parmağınızla ağzınızın köşelerini sıkıca tutun ve dudaklarınızı gülmediğiniz zamanki yerine getirmeye çalışın.

Yapılan araştırma, bu egzersizlerin ardışık otuz gün boyunca yapılması durumunda gülüşünüzü dramatik olarak değiştirmektedir.  Dudaklarınız ve yanaklarınızı biraz zorlar gibi olsa da, her egzersizde olduğu gibi zaman içinde kolaylaşacaktır. Faydası? İnce ayarı yapılmış bir gülüş!

(Visited 22 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.