Kalsiyum, Dişlerinizin Ağzınızda Kalmasına Yardımcı Olur…

Kalsiyum, dişlerinizin hayatınız boyunca ağzınızda kalmasına yardımcı olabilir. Bu sonuç, menopoz sonrası dönemdeki 2500 kadın ile yapılan yeni bir araştırmadan geliyor. Bu araştırma, yeterli kalsiyum alımının, çene kemiğini güçlendirerek sağlıklı diş etlerine sahip olmakta rolü olduğunu göstermiştir. Bunun tersi olarak düşük kemik yoğunluğuna sahip kadınların (genellikle yetersiz kalsiyum alımından kaynaklanır), 35 yaş üzerindeki insanların diş kaybının ana nedeni olan diş eti hastalıklarına yakalanma ihtimalinin yüzde 86 olduğunu göstermiştir.

Diş hekimleri uzun zamandır özellikle kadınlar için kalsiyum gereksiniminin hem genel sağlık hem de diş sağlığı için önemli olduğunun farkındadır. Kalsiyum, doğumdan önce gelişmeye başlayan sağlıklı dişleri için kritik bir katkı maddesidir. Bu nedenle hamile kadınlar, bebeklerinin hayatları boyunca sağlıklı dişleri olması için her gün kalsiyumca zengin besinler almalıdır.

Ayrıca kalsiyum çocukluk boyunca dişleri koruyup, hayat boyunca bunları yerinde tutmaya yardımcı olur.

Bu da, insan vücudunda en bol bulunan mineral olan kalsiyumun, doğal dişlerinizi hayatınız boyunca koruyabilmenize yardımcı olabileceği anlamına gelmektedir. 

(Visited 9 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.