Kanal Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular…

* Bazıları kanal tedavisini acısız olarak anlatırken bazıları inanılmaz acı hissettiğini söylüyor. Gerçek nedir?

* Eğer kanal tedavisi yaptırırsam kurona da gereksinimim olacak mı?

* Kanal tedavisi kaç seansta tamamlanır?

Bazıları kanal tedavisini acısız olarak anlatırken bazıları inanılmaz acı hissettiğini söylüyor. Gerçek Nedir?

Kanal tedavisi uygulanırken hissizleştirme gerçekleştiği için işlem sırasında herhangi bir şey hissetmeyeceksiniz. Pek çok kişi (yaklaşık yüzde 75) işlem sonrasında bir rahatsızlık hissetmez. Rahatsızlık hisseden kalan yüzde 25’in rahatsızlığı da genellikle kanal tedavisinden değil, kanal tedavisini gerekli kılan enfeksiyondan kaynaklanmaktadır. Enfeksiyonu durdurmak ve bağlı rahatsızlıkları gidermek için ilaç kullanmalısınız.

Eğer kanal tedavisi yaptırırsam kurona da gereksinimim olacak mı?

Dişin çekirdeği bir kez çıkarıldığında kalan diş yapısı kırılgandır ve çabuk çatlar. Altta kalan dişi korumak için muhtemelen bir kurona gereksiniminiz olacaktır. Bu tamamen dişinizin durumuna ve sizin tercihinize göre degişmektedir. Bazı durumlarda gerekmemektedir. Bu konuda en doğru tavsiyeyi size diş hekiminiz vericektir

Kanal tedavisi kaç seansta tamamlanır?

Bu, dişin yerine, dişin içindeki kanal sayısına ve ne kadar enfekte olduğuna bağlıdır. Kanal tedavisi genellikle bir ile üç seansta tamamlanır. Kanal tedavilerinin çoğunda kuron takılması da gerektiğinden, kuronların takılması için bir ya da iki seans daha gerekebilir. Eger kuron takılması gerekmiyorsa bir veya iki seansta tamamlanabilir.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.