Kuron ya da Köprü Takıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Kuronların ya da köprülerin tamamlanması genellikle iki ya da üç seans sürer.

ılk seansta dişler hazırlanır. Ağzınıza özel kuron ya da köprü hazırlanırken, dişi korumak için geçici kuronlar ya da köprüler takılır.

Anestezinin kullanıldığı seansların ardından dudaklarınız, dişleriniz ve dilinizde birkaç saat sürecek bir hissizlik olabilir. Bu hissizliğin tamamen ortadan kalkmasına kadar herhangi bir şey çiğnemekten kaçının.

Çok seyrek olsa da geçici kuronlar çıkabilir. Bu durumda diş hekiminize başvurun ve çıkan geçici kuron ya da köprüyü tekrar sabitlenmesi için saklayın. Kalıcı kuron ya da köprünün doğru oturtulması için geçici olanların yerinde durması çok önemlidir.

Her seans sonrası sıcağa, soğuğa ve basınca karşı biraz hassasiyetinizin olması normal bir durumdur.Diş etleriniz bir süre duyarlılık gösterebilir. Ağrı ve şişmeyi azaltmak için günde üç kere ağzınızı çalkalayın. Sadece size önerildiği şekilde ilaç kullanın.Geçici materyallerin yerinde kalmasını sağlamak için yapışkan (özellikle sakız) ve sert yiyecekler yemekten kaçının ve olasıysa çiğnemeleri ağzınızın diğer tarafı ile yapın.Normal olarak diş fırçalamak önemlidir ancak diş ipi kullanımında çok dikkatli olunmalıdır ve ip, geçici kuronu yerinden çıkartmamak için dişlerin kenarından çıkartılmalıdır. Eğer ısırmanızda sıkıntı varsa, ağrınız sürekliyse veya başka herhangi bir soru ya da rahatsızlığınız varsa, diş hekiminizi arayın.

(Visited 147 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.