Veneers (Porselen Kaplamalar), Uygulanma Yöntemi…

Porselen Kaplamalar

Kaplamalar, bir ya da daha fazla dişin rengini ve şeklini iyileştirerek gülüşünüzü güzelleştirebilir. Bir kaplama, dişin genellikle ön ve üst yüzeyini kaplayan ince porselen ya da plastik bir kabuktur.

Kaplamalar dişler arasındaki boşlukları kapamada, küçük ya da bozuk şekilli dişleri uzatmada veya lekeli dişleri beyazlatmakta kullanılabilir. Dişler kırılmaya ya da aşınmaya başlarken yapıştırma, dişleri hasardan korur ve orijinal görüntüsüne geri döndürür.

Dişlerinizi kaplama ile düzeltmek için iki seans gerektirir. ılk seansta dişleriniz şekillendirilir ve törpülenir. Dişlerinizden alınan ölçülerden dişlerinizin bir modeli oluşturulur. Kaplamaların dişlerinize tamı tamına oturması için bu modeller kullanılır.

İkinci seansta hazırlanan dişler parlatılıp temizlenir. Daha sonra kaplamaları dişlerinize yapıştırmak için özel bir yapıştırıcı kullanılır. Zararsız, yüksek yoğunluklu bir ışık, yapıştırıcıyı sertleştirir.

Bir kez yerleştirildiklerinde kaplamalar dişinizi bir parçası haline gelir. Bunları, kendi dişinizi kullandığınız gibi kullanabilirsiniz çünkü bu özel yapışkan çok kuvvetlidir. Ve nihai sonuç, daha güzel ve doğal görünümlü bir gülüş!

(Visited 15 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.