Veneers (Porselen Kaplamalar)

Kaplamalar

Veneers dişlerin rengini ve şeklini iyileştirmekte kullanılan ve dişin üzerine yapıştırılan çok ince porselen ya da kompozit kabuklardır. Kaplama genellikle dişin ön ve üst yüzeyini kaplar. Kaplamalar dişler arasındaki boşlukları kapamada, küçük ya da bozuk şekilli dişleri uzatmada veya lekeli dişleri beyazlatmakta kullanılabilir. Dişler kırılmaya ya da aşınmaya başlarken yapıştırma, dişleri hasardan korur ve orijinal görüntüsüne geri döndürür.

Dişlerinizi kaplama ile düzeltmek iki seans gerektirir.

İlk seansta dişlerinizi şekillendirir ve pürüzlü hale getiririz. Daha sonra ağzınızın modellerini oluşturmak için dişlerinizin ölçüsünü alırız. Kaplamaların dişlerinize tamı tamına oturması için bu modeller kullanılır.

İkinci seansta hazırlanmış dişi temizler ve parlatılır. Daha sonra kaplamaları dişlere tutturmak için bir yapıştırıcı kullanılr. Zararsız, yüksek yoğunluklu bir ışık, yapıştırıcıyı sertleştirir. Bir kez yerleştirildiklerinde kaplamalar dişinizi bir parçası haline gelir. Bunları, kendi dişinizi kullandığınız gibi kullanabilirsiniz çünkü yapışkan çok kuvvetlidir. Sonuç ise güzel ve doğal görünümlü dişlerdir.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.