Yirmi Yaş Dişinin Çekilmesi Zor mudur ve Ne Kadar Sürer?

Yirmi yaş dişlerinin nasıl çekildiğini anlatmadan önce, bu işlemi sizin için daha kolay ve rahat yapmak için verilebilecek bazı öneriler aşağıdadır:

* Bu operasyondan sonra eve araba kullanarak gitmek istemeyebilirsiniz; bu nedenle yanınızda bir arkadaşınız ya da aileden birisinin gelmesini sağlayın.

* Eğer anestezi almayı planlıyorsanız, operasyon öncesindeki gece yarısından sonra bir şey yiyip içmeyin. Eğer bunu unutursanız ya uyumamalısınız ya da seansı ertelemelisiniz.

* İşten ya da okuldan izin alın. Muhtemelen operasyon sonrasında bir süre dinlenmeye gereksiniminiz olacak.

* Eğer anesteziyi tercih ederseniz rahat, bol ve kolları kıvrılabilir kıyafetler seçin.

Yirmi yaş dişlerinizin dördünü de çektirecekseniz, bu operasyon sadece bir ya da iki saat sürer. Rahatlatmak için anestezi ya da nitroksit gaz  verilir ve daha sonra diş hekiminiz dişlerinizin etrafını hissizleştirir. ışlem, tam hissizleşme sağlanmadan başlamayacaktır.

Her ne kadar diş çıkarılırken basıncı hissetseniz de acı duymazsınız. Ama acınız olursa, bunu diş hekiminize söyleyin. Duracak ve size daha fazla anestezi verecektir.

Bazen dişi, çıkarmadan önce ikiye kesmek, çekimi daha kolay yapar.

Eğer dişiniz diş etinin altındaysa, diş etlerinde küçük bir yarık oluşturularak çıkarılacaktır. Bu yarık birkaç dikişle kapatılır.

Yirmi yaş dişlerinizin çekilmesi, ileride olabilecek pek çok problemin olmasını engelleyecektir. Ve modern diş teknikleri sayesinde bu işlem tamamen rahat bir uygulamadır.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.