Tek Bir Diş Kaybı İçin İmplanta Gereksinimim Var mı?

İmplant, çekilmiş bir dişin yerine konması ve doğal haline en yalın estetik bir gülüş için en iyi seçenektir. ımplant, operasyonla çene kemiğine yerleştirilen ve kaybedilen dişin köklerinin yerine takılan küçük titanyumdan yapılmış bir silindirdir. İmplanta yapay bir diş yerleştirilir.

Bir diş kaybedildiğinde bunun yerine bir implant takılması, tüm ağzı etkileyecek problemlerin oluşturabileceği bir zincirleme reaksiyonun başlamasını engelleyebilir. Dişler destek için birbirlerine gereksinim duyarlar. Bir diş eksildiğinde boşluğun yanındaki dişler üzerindeki ısırma kuvveti değişir ve bu dişlerde kayma başlar. Bir diş çiğneme sırasında bir karşılık bulamazsa, yerinden dışa doğru çıkmaya başlar. Ve netice olarak dişi kaybedebilirsiniz.

Isırma değiştikçe yiyecekleri çiğnemek gittikçe zorlaşır ve bu da muhtemelen çene ekleminde hasara neden olur (TMJ).

Yerinden kaymış dişleri temizlemek daha zordur. Zararlı plaklar ve tartar bu erişimi zor yerlerde toplanarak çürüklere ve kalıcı kemik kaybına neden olur.

Çekilen bir diş problemini çözmenin diğer bir yolu köprüdür. Ancak bir implantın köprüye göre iki üstünlüğünden birisi, implantın yanındaki dişlerin köprülerde olduğu gibi etkilememesidir. Diğeri de implant, çekilen dişten sonra olan kemik kaybının durmasına yardım eder.

Çekilen bir diş kişinin gülüşünü ciddi olarak değiştirebilir ama bir implant hem dişin yerine geçer hem de gülüşünüzü güzelleştirir.

(Visited 11 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.