İki İmplantlı Köprü: Nasıl Yapılır, Yöntem

İmplantlarla bir köprü ile tedavisi iki fazda gerçekleştirilir. İlk faz, implantların bir operasyonla yerleştirilmesidir. Bu implantlar diş etlerinin altında birkaç ay bekletilerek kemiğin bunlara yapışması beklenir. Bu sürenin sonunda ikinci faz başlar. İmplantlar açığa çıkartılır ve yeni dişler yapılır.

İmplantın operasyonla yerleştirilmesi sırasında lokal anestezi yapılır veya azot oksit sakinleştirici olarak verilebilir. Daha sonra ağzınız uyuşmuş olur ve hissizleştirilir.

Diş eti içinde bir kesik açılır ve implantın yerleştirilmesi için bir delik oluşturulur. İmplant bu deliğe sıkıca oturtulduktan sonra diş etleri kapatılır ve üzerine bir iki dikiş atılır. Geçecek birkaç ay içinde implant kemiğe sağlam bir şekilde kaynar.

İkinci fazda yine bir operasyonla implant açığa çıkarılır. Diş etlerinde yine bir kesik ile yapılan bu açığa çıkartmadan sonra implantı diş eti çizgisinin üzerine çıkartmak için üzerine küçük bir parça konur.

Herkes için uygulamalarda farklı adımlar olsa da genellikle bu randevular serisinde ağzınızın izleri, ölçüleri oluşturulur. Daha sonra diş hekiminiz yeni dişlerinizi oluşturmak için bir seri tedavi randevusu başlatır.

Bu izler kullanılarak ağzınızın tam bir modeli oluşturulur ve en uygun hale getirilir. Son aşama köprünün yerleştirilmesidir.

İmplantların başarılı olması, sizin evde göstereceğiniz özene ve düzenli kontroller ve temizlemeler yaptırmanıza bağlıdır.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.