Tek Diş İmplantları: Nasıl Yapılır, Yöntem

Tek diş implantların yerleştirilmesi iki fazda gerçekleştirilir. ılk faz, implantların bir operasyonla yerleştirilmesidir. Kemiğin implanta kaynaması için diş etinin altında birkaç ay bekletilir. Bu süre sonunda ikinci faz başlar; implant açılır ve yeni bir kuron yapılır.

İmplantın operasyonla yerleştirilmesi sırasında lokal anestezi yapılır veya azot oksit sakinleştirici olarak verilebilir. Daha sonra ağzınız uyuşmuş olur ve hissizleştirilir.

Diş eti içinde bir kesik açılır ve implantın yerleştirilmesi için bir delik oluşturulur. ımplant bu deliğe sıkıca oturtulduktan sonra diş etleri kapatılır ve üzerine bir iki dikiş atılır. Geçecek birkaç ay içinde implant kemiğe sağlam bir şekilde kaynar.

İkinci fazda yine bir operasyonla implant açığa çıkarılır. Diş etlerinde yine bir kesik ile yapılan bu açığa çıkartmadan sonra implantı diş eti çizgisinin üzerine çıkartmak için üzerine küçük bir parça konur. Daha sonra diş hekiminiz yeni dişlerinizi oluşturmak için bir seri tedavi randevusu başlatır.

Herkes için uygulamalarda farklı adımlar olsa da genellikle bu randevular serisinde ağzınızın izleri oluşturulur. Bu izler kullanılarak ağzınızın tam bir modeli oluşturulur ve en uygun hale getirilir. Son aşama yeni kuronun yerleştirilmesidir.

İmplantların başarılı olması, sizin evde göstereceğiniz özene ve düzenli kontroller ve temizlemeler yaptırmanıza bağlıdır.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.